Víkend 5. - 6. 10. - Muži A, Junioři, Starší žáci, Elévové

Tento víkend byl našlapaný florbalem! Do akce se znovu pustilo Áčko na domácí hale Gymnázia Trutnov a další tři týmy si odbyly sezónní premiéru - konkrétně Junioři, Strži a Elévové!

Muži A

Tuto sobotu bojovalo naše Áčko znovu na domácí půdě. Tentokrát hostilo favorizovaný tým FBŠ Všestary.

Do první třetiny Trutnováci vstoupili velmi dobře a hned v čase 2:33 otevřel skóre trutnovský kapitán Matyáš Rolenec za asistence Jana Tatara. O tři minuty později však přišla první komplikace v podobě dvouminutového trestu. Ten se naštěstí domácím podařilo přestát a ve 12. minutě si pak vyzkoušeli vlastní přesilovku. Tu bohužel nedokázali využít a těsně po jejím skončení se navíc hostujícímu týmu podařilo srovnat na 1:1. Na konci 17. minuty pak musel Trutnov znovu do čtyř. I tuto hrozbu však ubránili a do druhé třetiny se tak zápas přenesl ve vyrovnaném stavu.

Druhé dění začalo pro domácí nešťastně. Ve 22. minutě přišlo v pořadí třetí vyloučení a těsně po jeho skončení se Všestary dostaly do vedení 1:2. S odpovědí naštěstí dlouho nečekal trutnovský střelec Matěj Strnad, který v čase 25:38 stav znovu srovnal. Přesně o minutu později se prosadila také první lajna v podání nahrávajícího Sebastiana Pacana a střílejícího Jana Tatara, který skóre strhl zpět na stranu Trutnova. Následovala dvě vyloučení hostí ve 30. a 33. minutě, která však zůstala nepotrestána. Když už to vypadalo, že se do konce třetiny nic podstatného nestane, se pět vteřin před závěrečným hvizdem znovu prosadil Matěj Strnad s podporou Matěje Mikšovského a poslal soupeře do šatny s dvoubrankovým mankem.

Gólovou pásku poslední části otevřeli Všestarští, kteří ve 42. minutě stáhli rozdíl na 4:3. Poté ve 47. minutě přišla menší potyčka, která skončila vyloučením na obou stranách a hrou 4 na 4. Svou sílu v této disciplíně ukázali trutnovští borci, kteří tentokráte střelou Matěje Mikšovského za asistence Matěje Strnada znovu odskočili na rozdíl dvou branek. Poté přišlo v 54. minutě vyloučení hostí a v 56. minutě vyloučení domácích, obě nepotrestána. Po vlastním vyloučení si domácí celek vybral oddechový čas. V 58. minutě si time-out vyžádal i soupeř, který se rovnal k poslednímu náporu při hře v šesti. Ten se částečně vyplatil, když se v 59. minutě znovu rozdíl smrskl na jedinou branku. Domácí však již do konce utkání žádné další zaváhání nepřipustili a zápas tak skončil pro Trutnov vítězně v poměru 5:4.

Nejlepším hráčem utkání, které sledovalo úžasných 102 diváků, se stal se dvěma góly a jednou asistencí Matěj Strnad. (Matěj Strnad 2+1, Jan Tatar 1+1, Matěj Mikšovský 1+1, Matyáš Rolenec 1+0, Sebastian Matyas Pacan 0+1)

Komentář asistenta trenéra Petra Bartoše

Do zápasu proti týmu ze Všestar jsme nastupovali s očekáváním velmi útočného florbalu ze strany zkušenějšího celku soupeře. Byla cítit lehká nervozita, že máme co napravovat po špatném výkonu proti týmu z Koberov. Díky rychlému gólu jsme se dostali do zápasu. Celé utkání kluci pracovali dobře v obraně a dařilo se nám eliminovat nejsilnější zbraň soupeře. Bohužel jsme obdrželi pár zbytečných oslabení, ale naštěstí si potvrzujeme nabrané zkušenosti z tréninků na Mládežce, kde jsme spoustu let hráli a trénovali ve 4, takže jsme neinkasovali góly, které by nás v průběhu mohly mrzet. Opět se ukázalo, že máme nejlepší fanoušky, kteří vytvořili super kulisu, která klukům pomohla k vítězství. Díky tomu všemu jsme získali velmi důležité body do tabulky a připravujeme se na další utkání na naší tréninkové hale ve Rtyni.

Junioři

V sobotu se do nové sezóny pustili také naši junioři, kteří se za prvními body vypravili do Hostinného.

V prvním utkání se zde střetli s týmem Klub SPV Pardubice. Začátek našim hráčům silně utekl a po první třetině prohrávali 0:3. To si však nechtěli nechat líbit a ve druhé třetině dokázali soupeře dotáhnout na skóre 3:4. V poslední třetině pak dokonce zápas otočili na 5:4, soupeř ale dokázal srovnat na 5:5. O vítězi tak musely rozhodnout samostatné nájezdy, které rozhodl ve prospěch Trutnova Matěj Novák a zajistil tak vítězství 6:5pn. (Jakub Barvínek 2+1, Matěj Novák 1+1, Matyáš Hanuš 0+2, Martin Jakl 1+0, Šimon Sláma 1+0, Tomáš Vondráček 1+0, Jan Zuzánek 0+1)

Druhý zápas proti domácímu celku FBK Kobra Tatran Hostinné již drželi trutnovští florbalisté pevně v rukou a po třetinách 2:0, 1:2 a 4:0 dokráčeli s pohodlným náskokem k vítězství 7:2. (Jakub Barvínek 3+1, Jan Zuzánek 1+2, Martin Jakl 1+1, Vojtěch Kozlovský 1+1, Marek Maissner 1+0, Šimon Sláma 0+1, Tomáš Vondráček 0+1)