Víkend 14. - 15. 9. - Muži A

Novou sezónu odstartoval mužský A-tým prvním divizním utkáním proti náchodskému B-týmu a tuto novou kapitolu otevřel vítězstvím!

Muži A

V sobotu 14. 9. začala i v Trutnově nová sezóna 2024/25. Úloha úvodního utkání padla na naše Áčko, které si tak zároveň odbylo svou premiéru v Divizi. A i přes nervy drásající závěr slavili úspěch!

Do večerního utkání nastoupili proti favoritům Florbal Primátor Náchod B, kteří v loňské sezóně skončili na druhém místě ligy. První branku utkání vstřelil v osmé minutě Náchod, našim borcům se ale do konce první třetiny podařilo díky Martinu Mečířovi srovnat a vyzkoušeli si i přesilovou hru, kterou ale nevyužili. Do druhé třetiny tedy vstoupili za stavu 1:1, který ale hned po 23 vteřinách změnil Honza Tatar na 2:1 a odstartoval tím šňůru trutnovských gólů. Na 3:1 se prosadil trutnovský kapitán Maty Rolenec a na 4:1 čerstvá posila týmu Matěj Mikšovský. Pak se trutnovský tlak mírně zbrzdil, soupeř si zahrál přesilovku a pak v plném počtu upravil skóre na 4:2. Martin Mečíř se ale znovu prosadil a třetina skončila 5:2. Poslední třetinu Trutnovské šelmy podcenily a Náchodští se dvěma brankami dostali do kontaktu 5:4. Následoval time-out Trutnova, který hráčům prospěl a minutu po něm skóroval Pavel Bartoš na 6:4. Následně si Trutnov bohužel znovu zkomplikoval život špatným střídáním a nepovedenou přesilovkou, díky které se soupeř znovu dotáhl na 6:5. Do konce třetiny následovalo ještě jedno vyloučení Trutnova a jedno vyloučení Náchoda. Naštěstí už ale ve vypjatém závěru utkání žádné góly nepadly a Trutnov tak svou premiéru v Divizi ozdobil prvními třemi body do tabulky! Hráčem utkání se stal zaslouženě Martin Mečíř, který zaznamenal dva góly a dvě asistence. (Martin Mečíř 2+2, Jan Tatar 1+1, Matěj Mikšovský 1+1, Pavel Bartoš 1+1, Matyáš Rolenec 1+0)