Víkend 14. - 15. 10. - elévové, mladší žáci, dorostenci, muži B

Uplynulý víkend byl skutečně přecpaný florbalem. Do akce se pustily hned čtyři týmy trutnovského florbalu, jehož fanoušci tak měli opravdu o zábavu postaráno.

Dorostenci

Naši dorostenci se v sobotu vydali na turnaj do Holic, kde se utkali s domácím celkem a také s týmem ze Všestar a Předměřic.

První zápas proti FBŠ Všestary / Předměřice neměl příliš slibný začátek, kdy v polovině druhé třetiny soupeř utekl o celých pět gólů. Nepomohlo ani mnoho vyloučení a dokonce vícero nařízených trestných střílení proti našemu týmu. Asi v polovině zápasu se ale naši hráči probrali a začali velkou stíhací jízdu. Bohužel čas vypršel dříve, než ji stihli dokončit, a tak se museli vyrovnat s prohrou 5:6 (Martin Jakl 2+1, Jakub Barvínek 1+2, Matyáš Klimus 1+1, Jan Zuzánek 1+0).

Druhý zápas začal značně vyrovnaněji a až do úplného konce se trutnovští s TD-IS IBK Holice přetahovali o vítězství. Utkání došlo až do nájezdového rozstřelu, ve kterém oba týmy vstřelily dvě ze tří branek, zápas tedy skončil remízou 6:6 (Jakub Barvínek 3+2, Martin Jakl 3+2, Jindřich Zelenka 0+1, Šimon Sláma 0+1).

Komentář trenéra Tomáše Meduny

V sobotu sehráli naši dorostenci další turnaj v Holicích.

V prvním zápase jsme se utkali s týmem ze Všestar/Předmeřic. Bohužel, hned od začátku jsme se pokusili hrát “hurá florbal” (nahoru-dolů bez větší kontroly balonku), což vedlo k tomu, že soupeř nám rychle utekl o dva góly, aniž bychom ohrozili jeho branku. Další třetinu se náš výkon zlepšil, začali jsme hrát více na balonku, což výrazně pomohlo naší hře. Nakonec jsme utkání prohráli 6:5. Musíme se v příštím zápase vyvarovat zbytečným faulům, které soupeři umožnily dát dva góly z nájezdu a 5 přesilových her.

Druhý zápas byl proti domácím Holicím a byl vyrovnaný. Poučili jsme se z prvního zápasu a rozhodli se hrát kombinační florbal, což nám docela vycházelo. Bohužel jsme znovu udělali zbytečné chyby a soupeř dostal další nájezd, ale naštěstí náš brankář jej zneškodnil bez větších problémů. Zápas jsme nakonec zvládli pouze remizovat.

Chceme poděkovat všem hráčům za jejich výkon a věříme, že se poučíme do dalších zápasů.

Trenéři Ondřej Ševčík a Tomáš Meduna

Elévové

Elévové se letos poprvé představili v domácím prostředí na ZŠ R. Frimla. Tady přivítali týmy FBC DONAP Česká Skalice - žlutí, FBŠ Všestary a TJ Baník Žacléř. S každým z těchto týmů odehráli naši nejmenší florbalisté dva zápasy, při kterých zažili prohry i výhry, ale hlavně mnoho zábavy a to je v této kategorii to nejdůležitější.

Komentář trenéra Petra Šťastného

Naši elévové zahájili sezónu na domácím hřišti, kde přivítali týmy z České Skalice, Všestar a Žacléře.
Pro většinu hráčů to byla premiéra v ostrých zápasech a poprali se s tím velmi dobře. Předváděli velké nasazení a zápal pro hru a bylo vidět, že je to moc baví a užívají si to, což je dobře. V této kategorii o nic jiného nejde, než aby si hráči užívali pohyb, florbal je bavil a získávali zkušenosti do dalších zápasů.

Tímto chci hráčům poděkovat za výkon, rodičům/fanouškům za podporu a za to, jak emoce při zápasech prožívali s hráči. Bylo to úžasné! Další poděkování patří kolegům, co pomáhali pořádat turnaj a hráčům ze starších kategorií za podporu našich nejmenších. Rodičům také za pomoc při uklízení haly po skončení turnaje a také naší obsluze v bufetu.

Trenér Petr

Muži B

Borci z našeho béčka se vypravili zabojovat o další body do tabulky do Předměřic a znovu slavili úspěch.

Do prvního utkání nastoupili proti domácím FbC Sokol Předměřice n/L. Zápas se pro nás vyvíjel velmi nadějně, po dvou třetinách bylo jednogólové vedení na straně Trutnova. Bohužel v poslední třetině trutnovským došel dech a po obdržení pěti branek podlehli v poměru 5:8 (Roman Šauer 2+1, Jan Tatar 1+2, Jiří Juhász 1+0, Tomáš Sedláček 1+0, Pavel Záveský 0+1).

Druhé utkání s týmem Sokol Chlumec nad Cidlinou bylo velmi vyrovnané. V první třetině se do jednobrankového vedení dostal soupeř, ve druhé třetině se ho ale ujal naopak tým z Trutnova, který tuto křehkou výhodu dokázal uchránit až do konce a zvítězit 5:4 (Jan Tatar 2+1, Roman Šauer 1+1, Tomáš Sedláček 1+1, Ondřej Ševčík 1+0, Jakub Bydžovský 0+1, Jiří Juhász 0+1).