Víkend 12. - 13. 10. - Muži A, Dorostenci, Mladší žáci

Tento víkend jste mohli znovu sledovat naše Áčko, tentokráte ve Rtyni. Zároveň se do hry konečně dostali také naši dorostenci, kteří svou sezónu odstartovali domácím turnajem na trutnovském Gymnáziu. V neděli se pak znovu do hry zapojili naši Mlži, kteří se vypravili do Litomyšle.

Muži A

V sobotu se na první derby sezóny vypravilo naše Áčko do Rtyně v Podkrkonoší, kde se utkali s týmem Orel Rtyně v Podkrkonoší.

První třetina začala velmi opatrně a hlavně bez branek. Zápis utkání se změnil až ve 14. minutě, kdy byl vyloučen domácí hráč na dvě minuty. Trutnováci nedokázali tuto přesilovku využít a v závěru třetiny se museli sami bránit ve čtyřech. Soupeř však také výhody nevyužil a skóre tak zůstalo beze změny.

Druhá část již byla plodnější a šťastnějším týmem byl nejprve Trutnov. Ve 24. minutě totiž brankový zápis otevřel svou premiérovou brankou v Áčku junior Jindřich Zelenka za asistence kapitána Matyáše Rolence. Tento stav bohužel netrval dlouho a hned ve 25. minutě se skóre po nešťastném vlastním gólu vyrovnalo bez přičinění soupeře na 1:1. I třetí branku utkání vstřelil Trutnov, konkrétně se ve 30. minutě trefil Matyáš Ioanidis s podporou Jakuba Mládka a znovu posunul Šelmy do těsného vedení. Pak se začal znovu zapojovat i domácí tým, nejprve svým vyloučením ve 31. minutě, které však Trutnováci znovu nepotrestali, a poté ve 35. minutě vyrovnávací střelou na 2:2. Za tohoto stavu druhá třetina skončila.

Ve třetí části bohužel našim mužům došel dech a režie se ujali Orli. Po brankách ve 48. a 51. minutě odskočili na dvoubrankový náskok 2:4. V 54. minutě pak nabídli Trutnovu ještě jednu přesilovku, která ale ani napotřetí neskončila gólem. Trutnováci se pak ještě pokusili zvrátit průběh zápasu hrou v šesti, z čehož ale branku vytěžil pouze soupeř.

Utkání tak bohužel skončilo porážkou Trutnova 2:5. Nejlepším hráčem byl po zásluze vyhlášen náš skvěle chytající brankář Jan Charouz. (Jindřich Zelenka 1+0, Matyáš Ioanidis 1+0, Jakub Mládek 0+1, Matyáš Rolenec 0+1)

Komentář trenéra Tomáše Meduny

Zápas byl vyrovnaný. Naše týmy se dobře znají a oba tak nějak věděly, co jeden od druhého očekávat. První třetina byla taková zákopová válka, kdy obě strany čekaly na chybu soupeře. Druhou třetinu jsme Rtyni dali krásný gól, když náš Jindra Zelenka vcelku bez problému proběhl přes celé hřiště a z půlky zakončil k tyči. Pak jsme taky v zápětí soupeře vrátili do hry, protože jsme si dali vlastní gól. Bohužel se nám nepovedlo chvilku zůstat na koni a zápas hrát víc v klidu. Třetí třetinu byla hra nahoru-dolů, akorát narozdíl od našeho týmu se Rtyni dařilo šance využívat. Závěrem jsme ještě dostali gól do prázdné branky při pokusu o srovnání zápasu.

Děkuji všem našim hráčům za obětavý výkon a také všem fanouškům, kteří nás doprovázeli i na výjezdním utkání.

Dorostenci

Dorostenci odstartovali svou sezónu ve velkém stylu, dvěma vítězstvími na domácí půdě!

Nejprve se střetli s týmem FLORBAL LITOMYŠL. V první třetině získali Trutnováci těsný náskok 3:2. Stejný rozdíl si udrželi i po celou druhou třetinu, kdy žádné branky nepadly. Ani v poslední části nepustili soupeře do vedení, i když se vždy dokázal dotáhnout na rozdíl jediné branky. První výhra v sezóně tak skončila 5:4. (Jakub Barvínek 2+1, Jiří Pech 1+1, Josef Taláb 1+1, Matyáš Bečka 1+1, Matyáš Klimus 0+1)

Do druhého utkání vstoupili proti FTC Vysoké Mýto. První část byla vyrovnaná. I když Trutnov nepustil svého soupeře do vedení, nechal ho pokaždé vyrovnat, a skóre mezi třetinami tak zůstalo 2:2. Ve druhé části padl pouze jediný gól, a to do branky Mýta, Trutnov se tak ujal vedení 3:2. Poslední třetina již byla jasně v trutnovské režii. Naši dorostenci nasázeli soupeři postupně pět gólů a inkasovali pouze jednou v oslabení, čímž zápas dovedli k finálnímu výsledku 8:3. (Martin Jakl 2+2, Josef Taláb 2+0, Jakub Barvínek 1+1, Jiří Pech 1+0, Matyáš Bečka 1+0, Matyáš Klimus 1+0, Jan Stoklasa 0+1, Jan Zuzánek 0+1, Matěj Novák 0+1, Matyáš Hanuš 0+1)